اولین باشگاه پرنده نگری در اردبیل شروع به کار کرد

به گزارش وبلاگ فروغ، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در راستای توسعه گردشگری و توجه به ظرفیت های طبیعی استان اولین باشگاه پرنده نگری در استان اردبیل شروع به کار کرد.

اولین باشگاه پرنده نگری در اردبیل شروع به کار کرد

به گزارش وبلاگ فروغ به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، نادر فلاحی امروز چهارشنبه 13 آذرماه 98 در این خصوص گفت: این باشگاه با هدف توسعه گردشگری و معرفی پتانسیل های طبیعی استان اردبیل در سطح ملی و بین المللی و توسط بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری در استان اردبیل تشکیل شده است.

او با اشاره به اینکه باشگاه پرنده نگری بالابان با استفاده از نیروی انسانی متخصص سعی در فرهنگسازی در این حوزه دارند، بیان نمود: عمده فعالیت این مجموعه معرفی پرندگان مهاجر و ساکن استان برای علاقه مندان و گردشگران در بیش از 10 زیستگاه آبی و غیرآبی از شمال تا جنوب استان اردبیل خواهد بود.

فلاحی اضافه نمود: طبق اعلام نهادهای ذی ربط استان اردبیل سالانه پذیرای بیش از 100 گونه پرنده مهاجر است که این ظرفیت بسیار خوبی برای جلب گردشگران در این استان خواهد بود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل تاکید نمود: اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل از ایده های خلاقانه و ابتکاری در راستای معرفی ظرفیت های استان اردبیل در حوزه گردشگری به صورت ویژه حمایت می نماید.

او اضافه نمود: پرنده نگری به عنوان یک رشته پرطرفدار در سطح جهان در کانون توجه بسیاری از علاقه مندان به این حوزه واقع شده است و ما در استان اردبیل نیز با یاری بخش خصوصی می توانیم این رشته پرطرفدار را معرفی کنیم.

منبع: میراث آریا

به "اولین باشگاه پرنده نگری در اردبیل شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین باشگاه پرنده نگری در اردبیل شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید