برف و بارانی که برای سلامتی خطرناک است!

به گزارش وبلاگ فروغ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: باران و برفی که بعد از آلودگی هوا می بارد بسیار آلوده بوده و برای سلامتی انسان خطرناک است.

برف و بارانی که برای سلامتی خطرناک است!

به گزارش، حسین کریم اظهار کرد: با توجه به پییش بینی سازمان هواشناسی، از عصر امروز شاهد ورود سامانه جدید بارشی به استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این سامانه بعد از چند روز آلودگی هوا به استان وارد می گردد، شهروندان باید نکات بهداشتی لازم را رعایت نمایند تا سلامت آن ها به خطر نیفتد.

این مسئول شرح داد:: باران و برفی که بعد از آلودگی هوا می بارد بسیار آلوده بوده و برای سلامتی انسان خطرناک است، بنابراین از شهروندان تقاضا می گردد در معرض تماس مستقیم با آن قرار نگیرند.

وی در ادامه با اشاره به بعضی توصیه ها در زمان آلودگی هوا اضافه کرد: شهروندان در مواقع رخداد آلودگی باید تا جایی که می توانند از فعالیت در فضای باز اجتناب نمایند و در صورتی که ناچار به خروج از منزل هستند، حتما از ماسک استفاده نمایند.

وی با اشاره به ماسک مناسب در روز های آلودگی هوا شرح داد: ماسک های N 95 یا FFP 2 بسیار موثر بوده و چندبار مصرف هستند.

کریم ادامه داد: در روز هایی که غلظت آلاینده های هوا زیاد است از ورزش در فضای باز به ویژه افرادی که دارای مسائل تنفسی و آسم هستند خودداری گردد و حتی پیاده روی ساده هم توصیه نمی گردد.

وی اضافه کرد: در این روز ها تعطیلی مدارس برای حفظ سلامت دانش آموزان صورت می گیرد که در معرض هوای آلوده قرار نگیرند؛ بنابراین دانش آموزان از بازی و گردش در هوای آلوده (زمانی که به علت آلودگی هوا تعطیل اعلام می گردد) خودداری نمایند.

وی با اشاره به دیگر نکاتی که رعایت آن ها در هوای آلوده لازم است، گفت: در این شرایط شهروندان باید درخانه یا محیط های بسته بمانندو در ها و پنجره ها را بسته نگاه دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز ادامه داد: اگر فردی مبتلا به آسم است و یا نشانه هایی مانند کوتاهی تنفس، سرفه و خس خس کردن و درد قفسه سینه را در خود مشاهده می نماید باید به پزشک مراجعه نماید.

این مسئول در پایان گفت: در روز هایی که هوا آلوده است از شهروندان تقاضا می گردد مصرف مایعات، میوه و سبزیجات خود را بیشتر نمایند تا سلامت آن ها به خطر نیفتد.

منبع:ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "برف و بارانی که برای سلامتی خطرناک است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برف و بارانی که برای سلامتی خطرناک است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید