برگزاری سی وسومین اجلاس بین المللی آسایهل به میزبانی دانشگاه آزاد

به گزارش وبلاگ فروغ، سرپرست اداره کل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری سی و سومین اجلاس عمومی آسایهل به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین خبر داد.

برگزاری سی وسومین اجلاس بین المللی آسایهل به میزبانی دانشگاه آزاد

به گزارش وبلاگ فروغ، علیرضا شیخ عطار با اشاره به عضویت دانشگاه آزاد اسلامی در آسایهل و ریاست این دانشگاه در دوره دوساله اخیر این اتحادیه، گفت: اتحادیه بین المللی موسسات جنوب شرق آسیا، آسایهل سال 1956 میلادی با هدف توسعه آموزش عالی و افزایش کیفیت آموزشی در منطقه جنوب شرق آسیا تاسیس شد و اکنون وارد شصت و دومین سال فعالیت خود شده است.

سرپرست اداره کل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اکنون حدود 240 دانشگاه از کشورهای ایران، مالزی، اندونزی، تایلند، استرالیا، ویتنام، برونئی، سنگاپور، فیلیپین، کامبوج، هنگ کنگ، هندوستان، ژاپن، میانمار، سریلانکا، تایوان، تیمور شرقی، لهستان، بلژیک، کانادا، فرانسه، انگلستان، نیوزیلند، سوئد و آمریکا در آسایهل عضویت دارند.

وی گفت: تا پیش از سال 2008 فقط دانشگاه های جنوب شرق آسیا عضو آسایهل بودند که پس از آن این اتحادیه با عضویت 29 دانشگاه و موسسه آموزش عالی از کشورهای مختلف آسیا و اروپا از جمله 8 دانشگاه جمهوری اسلامی ایران موافقت کرد و به این ترتیب دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از اعضای آسایهل صاحب کرسی شد و در خرداد سال 94 میزبانی پنجاه و نهمین اجلاس آسایهل 2015 را کسب کرد.

شیخ عطار اضافه کرد: با توجه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی و رایزنی های اجرا شده از سوی مدیریت وقت دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه سال 95 ریاست دوره ای که دوسال است را برعهده گرفت که این دوره همزمان با دومین میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی که در ماه دسامبر 2018 (آذر 97) برگزار می شود، پایان می یابد.

سرپرست اداره کل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی از میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی در سی و سومین اجلاس هیات امنای انجمن بین المللی دانشگاه های جنوب شرق آسیا خبر داد و گفت: بر اساس هماهنگی های اجرا شده، قرار است که سی و سومین اجلاس آسایهل آذرماه سال جاری به مدت سه روز و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین برگزار شود.

وی درباره انتخاب واحد قزوین به عنوان میزبان اجلاس 2018، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین به دلیل توانایی های علمی و فعالیت های نوآورانه به ویژه در حوزه ربوکاپ و جایگاه شناخته شده آن در حوزه بین الملل به عنوان میزبان این اجلاس انتخاب شد.

شیخ عطار ادامه داد: در طول دو سال گذشته، دانشگاه آزاد اسلامی حضور پررنگی در آسایهل نداشت و با توجه به این موضوع هیات امنای آسایهل برای میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری تردید داشت و برای آنان جای سوال بود که آیا دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید مدیریت قصد دارد به تعهدات گذشته خود عمل کند و میزبانی را بپذیرید یا خیر؟

سرپرست اداره کل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در اجلاس سالانه آسایهل که با تاخیر چند ماهه فروردین سال جاری در دانشگاه سوکا توکیوی ژاپن برگزار شد، دکتر رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ، ماموریت حضور در این اجلاس را به بنده محول کرد و با توجه به رایزنی هایی که صورت گرفت و شناختی که اعضای این اتحادیه از سوابق دیلماتیک بنده داشتند، پیروز شدیم نگاه انتقادی اعضای آسایهل را به دانشگاه آزاد اسلامی تغییر بدهیم و تاکید کردم که طبق تصمیم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، تعهدات رئیس پیشین این دانشگاه کماکان پابرجاست و حتی قابل افزایش است.

وی اضافه کرد: این نحوه گفت وگو در اجلاس بر اعضای آسایهل تاثیر گذاشت و برای اولین بار ریاست یکی از جلسات کنفرانس به دانشگاه آزاد اسلامی واگذار شد که در این اجلاس پنج سخنرانی شامل معرفی واحد قزوین و دلایل پذیرفتن میزبانی و تمهیداتی که برای میزبانی در نظر گرفته شده، گزارشی از فعالیت های برون مرزی دانشگاه های ایران، دیپلماسی علمی و استفاده از ابزار دانشگاه و... ارائه و همچنین یک مقاله با موضوع روش های آموزش زبان انگلیسی و ترجمه از سوی دکتر محمد ایمان عسگری ارائه شد.

شیخ عطار تاکید کرد: آذر ماه سال جاری که میزبانی اجلاس را بر عهده داریم، علاوه بر جلسات هیات امنای قدیم و جدید و جلسات ارائه مقالات، بازدیدهایی از واحد قزوین، واحد علوم و تحقیقات و بناهای تاریخی استان قزوین برای مدعوین در نظر گرفته ایم تا روسای دانشگاه ها از پیشرفت ها و دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و تاریخ فرهنگ و تمدان ایران از نزدیک آشنا شوند.

سرپرست اداره کل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: معمولا این جلسات بین المللی متن و حاشیه های خود را دارد که متن آن برگزاری جلسات سخنرانی و ارائه مقالات و حاشیه آن رایزنی روسای دانشگاه ها برای همکاری های مشترک است که برای این کار برنامه ریزی هایی صورت کرفته تا اجلاس مذکور علاوه بر حضور مدعوان خارجی با حضور فعال روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و 8 دانشگاه زیر مجموعه وزارت علوم و بهداشت که عضو آسایهل هستند برگزار شود تا بتوانیم ارتباطات خوبی با دانشگاه های خارجی برقرار کنیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی گفت: هدف دانشگاه آزاد اسلامی برای میزبانی سی و سومین اجلاس آسایهل این است که بتوانیم چهره واقعی و روشنی از جمهوری اسلامی ایران را نشان داده و در کنار آن زمینه های همکاری دانشگاه های کشور با دانشگاه های خارجی را فراهم کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری سی وسومین اجلاس بین المللی آسایهل به میزبانی دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری سی وسومین اجلاس بین المللی آسایهل به میزبانی دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید