بشار جعفری: حرف های هیلی تروریست ها را به استفاده از سلاح شیمیایی تشویق می کند

به گزارش وبلاگ فروغ، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت که اظهارات نیکی هیلی و تهدیداتش به منزله تحریک تروریست ها برای استفاده از سلاح شیمیایی است.

بشار جعفری: حرف های هیلی تروریست ها را به استفاده از سلاح شیمیایی تشویق می کند

به گزارش وبلاگ فروغ، به نقل از شبکه خبری المیادین، بشار الجعفری، کننده دائم سوریه در سازمان ملل در سخنرانی خود در شورای امنیت گفت: اظهارات نیکی هیلی، کننده آمریکا در سازمان ملل و تهدیداتش به منزله تحریک تروریست ها برای استفاده از سلاح شیمیایی است. از این مسئله به عنوان بهانه ای برای تجاوز علیه سوریه استفاده می شود. کشورهای حامی تروریسم در سوریه عادت کرده اند که هر زمان ارتش سوریه در جنگ علیه تروریسم پیشروی می کند، کمپین های تبلیغاتی گمراه کننده راه بیندازند.

وی گفت: ما اقدامات زیادی را برای کاهش مسائل غیرنظامیان در غوطه اتخاذ کردیم که از جمله آن ایجاد گذرگاه های انسانی است. اما با این حال گروه های مسلح و حامیانشان در اقدامات ما کارشکنی کردند.

بشار الجعفری گفت: ما از دبیرکل سازمان ملل خواسته ایم درباره اوضاع انسانی رقه که ائتلاف آمریکا آن را ویران کرده به تحقیقات بپردازد. امیدواریم که این سازمان توجیه قانونی برای حضور نیروهای آمریکایی در سوریه و تجاوز ترکیه به سوریه ارائه کند.

وی تأکید کرد: دولت سوریه حق دارد از شهروندانش دفاع کرده و براساس قطعنامه های شورای امنیت به مبارزه با تروریسم بپردازد. من از کنندگان آمریکا، انگلیس و فرانسه می خواهم دست از نقض قطعنامه های شورای امنیت درباره مبارزه با تروریسم بردارند و حمایت سیاسی از گروه های تروریستی را متوقف کنند.

بشار الجعفری گفت: آیا وقت آن نرسیده که دولت آمریکا از اشتباهاتش عبرت بگیرد و آن را تکرار نکند. آیا آنچه در ویتنام، عراق، لیبی، سومالی و یمن انجام دادند کافی نیست.

کننده دائم آمریکا در سازمان ملل روز دوشنبه گفت، در صورت ناکامی شورای امنیت در راستای اقدام در قبال سوریه، واشنگتن آماده است که در صورت ضرورت خود وارد عمل شود.

وی اضافه کرد:

این راستای نیست که ما ترجیح دهیم اما راستای است که قبلا نشان داده ایم آن را انتخاب می کنیم و آماده هستیم که یک بار دیگر نیز همچون قبل در این راستا قدم بگذاریم. زمانی که جامعه بین المللی به طور مکرر از انجام اقدام باز می ماند، در مواردی کشورها مجبور می شوند که خود دست به اقدام بزنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بشار جعفری: حرف های هیلی تروریست ها را به استفاده از سلاح شیمیایی تشویق می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بشار جعفری: حرف های هیلی تروریست ها را به استفاده از سلاح شیمیایی تشویق می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید