تحریم های آمریکا دلیل درد و رنج ملت سوریه است نه نظام

به گزارش وبلاگ فروغ، خبرگزاری خبرنگاران- وزارت امور خارجه سوریه تاکید نمود، زمان آن فرا رسیده است تا آمریکا مسئولیت کامل درد و رنج سوری ها در نتیجه حمایت هایش از تروریسم و اعمال اقدامات یک جانبه را بپذیرد.

تحریم های آمریکا دلیل درد و رنج ملت سوریه است نه نظام

به گزارش خبرگزاری وبلاگ فروغ به نقل از سانا، وزارت خارجه سوریه در بیانیه ای نسبت به انتشار یادداشتی در صفحه سفارت آمریکا در دمشق که نظام سوریه را مسئول درد و رنج ملت سوریه خوانده بود، واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: عجیب نیست که بیانیه منتشر شده در صفحه سفارت آمریکا در دمشق حاوی دروغ هایی باشد، بیانیه ای که در واکنش به درخواست الینا دوهان، گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره تاثیر منفی اقدامات ظالمانه و یک جانبه و حقوق بشر برای برطرف تحریم ها علیه سوریه منتشر شد.

در همین حال، یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه تأکید کرد: زمان آن فرا رسیده است تا آمریکا مسئولیت کامل درد و رنج سوری ها ناشی از حمایت هایش از تروریسم و اعمال اقدامات یک جانبه که با قوانین بین المللی در تناقض بوده و باعث محرومیت ملت سوریه از نیازهای زندگی شده است را برعهده بگیرد.

وی اضافه نمود: چنین رفتار و رویکردی، مهر تأییدی بر اصرار و پافشاری آمریکا بر رویکرد هژمونی، استکبار و تسلط تک قطبی است.

وزارت خارجه سوریه در ادامه بیانیه خود آورده است: نتایج این سیاست های آمریکا به سطح جنایت علیه بشریت رسیده است و دعوت گزارشگر ویژه سازمان ملل باید سرآغازی برای بازخواست دولت آمریکا در نهادهای قضایی بین المللی به دلیل جنایت هایش علیه ملت سوریه باشد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "تحریم های آمریکا دلیل درد و رنج ملت سوریه است نه نظام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا دلیل درد و رنج ملت سوریه است نه نظام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید