تمیز کردن توالت فرنگی با روش میکروب زدایی

به گزارش وبلاگ فروغ، تمیز کردن توالت فرنگی ممکن است خیلی ساده به نظر بیاید، اما باید به نخوی انجام شود که کاملا گندزدایی شود. در اینجا مراحل کامل تمیز کردن توالت فرنگی و محیط اطراف آن را با شوینده های مناسب می توانید بیاموزید.

تمیز کردن توالت فرنگی با روش میکروب زدایی

تمیز کردن توالت فرنگی کاری است که اغلب به تعویق می افتد، اما لازم است، زیرا توالت کثیف بوی بدی می دهد و باعث رشد میکروب ها می گردد. با این حال، این کار به عنوان یکی از وظایف دوست نداشتنی زندگی می تواند شما را از دردسر های بعدی آن نجات دهد. با استفاده از دستورالعمل هایی که در اینجا آمده است، سریع و عالی می توانید تمیز کردن توالت فرنگی را به انجام برسانید.

نحوه تمیز کردن توالت فرنگی به صورت کامل

برای تمیز کردن توالت فرنگی به دستکش پلاستیکی، فرچه توالت، اسفنج، مایع شوینده سرامیک و اسپری چندمنظوره سطوح احتیاج دارید.

1- برای تمیز کردن توالت فرنگی از یک جفت دستکش پلاستیکی ضد آب بهره ببرید. این دستکش ها را از دستکش های دیگر خود جدا کنید.

2- ابتدا با یک اسفنج مرطوب توالت را بشویید. با این کار هم سطح سنگ توالت مرطوب می گردد و هم اینکه گرد و غبار و کثیفی های سطحی از روی آن برداشته می گردد. روی اسفنج آب گرم بریزید و آن را در اطراف مخزن، درب، جایگاه، پایه و بیرون کاسه بکشید. اغلب، با همین کار بدون احتیاج به مواد شوینده خاصی کثیفی ها از بین می رود.

3- مواد شوینده مخصوص توالت می تواند در از بین بردن لکه ها و جرم های موجود در توالت یاری کند. مواد شوینده را داخل لبه کاسه توالت بریزید و اجازه دهید مواد از طرف کاسه به داخل آب بریزد.

اینکه مواد شوینده از داخل لبه کاسه مورد استفاده قرار گیرد بسیار مهم است، زیرا این منطقه اغلب نادیده گرفته می گردد، و می تواند منجر به فراوری جرم و مواد معدنی قهوه ای در امتداد لبه بگردد.

4- کاسه توالت را با یک برس توپی مخصوص توالت پاک کنید. کل کاسه توالت فرنگی را به طور کامل پاک کنید و توجه ویژه ای به لکه های معدنی و جرم هایی که در امتداد سطح آب و در پشت کاسه جمع می شوند داشته باشید. با دقت و محکم باید کاسه را تمیز کنید.

از مایع شوینده که در انتهای کاسه جمع شده است می توانید دوباره بهره ببرید و فرچه توالت را در آن زده و بازهم دیواره ها را بشویید. این کار می تواند باعث لایه برداری بیشتر و افزایش قدرت تمیز کنندگی در زمان شستشو بگردد.

5- سیفون توالت را بزنید. فلاشینگ می تواند کاسه و فرچه توالت را تمیز کند. همزمان با تخلیه آب فرچه را دور تا دور کاسه بکشید تا کف و کثیفی ها از روی دیواره ها شسته شوند.

اگر هنوز روی توالت لکه هایی وجود دارد، چرخه استفاده از تمیزکننده توالت را تکرار کنید و در صورت لزوم لکه را با ماده شوینده بپوشانید، سپس آن را بشویید تا لکه محو گردد.

6- بقیه قسمت های توالت را با یک ماده ضد عفونی کننده تمیز کنید. پس از تمیز کردن کاسه توالت فرنگی، باید بقیه توالت نیز پاکسازی گردد، حتی اگر کثیف نباشد. وقتی تمیز کردن توالت فرنگی تمام شد، نه تنها توالت خود را زیبا و درخشان می بینید بلکه همه باکتری های مضر نیز از آن پاک شده اند و سلامت شما را تضمین می نماید.

با استفاده از یک اسپری ضد عفونی کننده همه منظوره کل توالت را پاک کنید. حتما هر دو قسمت بالا و پایین جایگاه و کل قسمت بیرونی کاسه از جمله پایه آن را با اسپری تمیز کنید. سپس با استفاده از یک پارچه یا حوله کاغذی همه مواد پاک کننده را از از روی سطوح تمیز کنید.

7- دکمه سیفون باید به خوبی پاک گردد زیرا شما هر بار که از توالت استفاده می کنید آن را لمس خواهید کرد. اگر این دکمه محلی برای پرورش باکتری ها باشد، پس از اینکه آن را فشار دادید، باکتری ها روی انگشتان شما قرار می گیرند!

پس اطمینان حاصل کنید که دکمه سیفون به خوبی با مواد ضد عفونی کننده پاک می گردد زیرا احتمال اینکه میکروب ها از این دکمه به شما منتقل شوند خیلی بیشتر از قسمتهای دیگر است.

8- اگر توالت فرنگی کثیف باشد، معمولا کف و اطراف آن نیز کثیف می باشد. اگر نمی خواهید در زمان استفاده از توالت پا های شما کثیف گردد، بهتر است کف آن را نیز به خوبی تمیز کنید. با استفاده از یک برس یا جارو موی سر و یا آشغال و گردو غبار های اطراف و به ویژه در پشت کاسه توالت را جمع کنید. سپس با دستمال مرطوب، یا تی پارچه ای کف را بشویید.

همچنین بخوانید: 7 ترفند موثر خانگی برای تمیز کردن حمام و دستشویی

نکات مورد توجه در تمیز کردن توالت

  • بهتر است لوازمی که برای تمیز کردن توالت استفاده می کنید را در قسمت های دیگر منزل به کار نبرید، تا میکروب هایی که ممکن است روی آنها باقی بماند به سطوح دیگر منتقل نگردد.
  • بعد از استفاده از وسایل برای تمیز کردن توالت، آنها را به خوبی بشویید تا بوی بد نگیرد و موجب رشد باکتری نگردد.
  • در زمان تمیز کردن توالت فن هواکش را روشن کنید و حتی المقدور درب را باز بگذارید تا گازی که از مواد شوینده متصاعد می گردد باعث گرفتگی تنفسی نگردد.

همچنین بخوانید: 10 ترفند مهم و کارآمد برای تمیز کردن خانه

برگرفته از: Wikihow

گروه خانه داری وبلاگ فروغ

منبع: ستاره

به "تمیز کردن توالت فرنگی با روش میکروب زدایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمیز کردن توالت فرنگی با روش میکروب زدایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید