حفظ حقوق مردم در گرو ماسک زدن

به گزارش وبلاگ فروغ، زدن ماسک حفظ حقوق مردم است. ما حق داریم که اگر از ابتلای خود به بیماری بیمی نداریم یا مبتلا شدنمان به کرونا از اهمیتی برایمان برخوردار نیست، ماسک نزنیم اما حق نداریم دیگران را در معرض تهدید قرار دهیم.

حفظ حقوق مردم در گرو ماسک زدن

تهدید به ابتلا به بیماری ای که دنیا را فراگرفته و معلوم نیست تا چه زمانی شیوع آن ادامه خواهد داشت، با عدم استفاده ما از ماسک رقم می خورد. فلسفه زدن ماسک این نیست که چه کسی مبتلا است و چه کسی نیست. استفاده ما از ماسک به این معنی بوده که ممکن است ما ندانیم مبتلا به بیماری هستیم و با حضور در بین مردم، آنان را گرفتار این بیماری کنیم.

بعضی به اشتباه تصور می نمایند که ما فقط برای حفظ سلامتی خودمان از ماسک استفاده می کنیم و از مردم هم می خواهیم که برای حفظ سلامتی خودشان ماسک بزنند، اما این تنها نیمی از قضیه است. نیمی از اصرار و سختگیری های مسئولان به دلیل حفظ حقوق سایر مردم است تا آنانی که رعایت می نمایند از جانب کسانی که مراعات نمی نمایند دچار بیماری نشوند.

پس برای حفظ حقوق مردم باید به توصیه ها گوش بسپاریم تا با کم شدن آمار مبتلایان به این بیماری منحوس، کشور و بخصوص کادر درمان را نجات دهیم. یکی از مسائلی که ما با آن در بیمارستان ها روبه رو هستیم این است که بخشی از کادر درمان بیماری کووید19 خسته شده و بعضاً مبتلا به این بیماری شده اند و بار اضافی بر دوش بقیه افتاده است. به گونه ای که با بحران کمبود کادر درمان روبه رو شده ایم. حداکثر ظرفیت کادر درمان در بیمارستان ها در اختیار بیماران کووید 19 واقع شده است و اگر تعداد ابتلای مردم بیش از این گردد، شرایط نگران نماینده خواهد شد. پس مردم خود رعایت نمایند تا در وهله اول کمتر مبتلا به بیماری شوند و در وهله دوم خستگی کادر درمان و عدم سرویس دهی به بیماران کرونایی مزید بر علت نگردد و آمار تلفات را بالا ببرد.

*دبیرکل حزب اتحاد ملت

منبع: ایران

منبع: خبرگزاری پانا

به "حفظ حقوق مردم در گرو ماسک زدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفظ حقوق مردم در گرو ماسک زدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید