رقابت 2 هزار و 500 دانش آموز در چهارمین دوره مسابقه دانش آموزی نور

به گزارش وبلاگ فروغ، تهران (پانا) - معاون ترویج و ارتباطات بنیاد مصطفی (ص) به بیان جزئیات برگزاری چهارمین دوره مسابقه دانش آموزی نور پرداخت که به زودی منتخبان اختتامیه این دوره از مسابقات که 100 گروه منتخب هستند با اعطای لوح تقدیر و هدیه نقدی همچنین تندیس این دوره از مسابقه معرفی خواهند شد.

رقابت 2 هزار و 500 دانش آموز در چهارمین دوره مسابقه دانش آموزی نور

حسین ریوندی در گفت وگو با پانا با بیان اینکه بنیاد جایزه مصطفی (ص) در حوزه های ماموریتی مختلف در راستای رشد فناوری های دنیا فعالیت هایی را در 4 بخش دنبال می نماید گفت: بازبخشی، گفتمان سازی، شبکه سازی بین دانشمندان، تجاری سازی و ظرفیت سازی بین نسل جوان و نوجوان دنیا اسلام از حوزه های فعالیت این بنیاد است.

وی ادامه داد: در بخش ظرفیت سازی در بین نسل جوانان و نوجوانان دنیا اسلام با هدف ایجاد انگیزش و یاری به رشد استعدادهای دانش آموزان فعالیت هایی صورت می گیرد که به وسیله هویت بخشی و ترویج علم پیگیری می گردد.

ارسال فیلم های 60 ثانیه ای مبتنی بر آزمایش های علمی

ریوندی اشاره نمود: مسابقه دانش آموزی نور در 3 دوره برگزار شده و سال جاری چهارمین دوره آن برگزار خواهد شد. فراخوان این دوره از مسابقه ارسال شده و آثار در مرحله داوری قرار گرفته است. هر دوره از مسابقه گرامیداشت یکی از دانشمندان است؛ در دوره اول با گرامیداشت ابن هیثم، در دوره دوم پروفسور جکی یینگ، در دوره سوم ابن رزاز جزری و در دوره چهارم پروفسور عمر یاغی با موضوع مواد و انرژی.

معاون ترویج و ارتباطات بنیاد مصطفی (ص) مطرح نمود: در هر دوره دانش آموزان در قالب گروه های 2 یا 3 نفره در این مسابقه شرکت و آثار خود را در قالب فیلم های 60 ثانیه ای که مبتنی بر آزمایش های علمی ارسال می نمایند اما سال جاری به دلیل شیوع کرونا و تحت الاشعاع قرار دریافت مدارس از سوی این ویروس، فراخوان این دوره از مسابقه تا اردیبهشت 99 تمدید شد. این دوره از مسابقه مدل مشارکتی دارد و از دانش آموزی به خانوادگی تبدیل شده است تا دانش آموزان همراه با خانواده های خود گروه هایی را برای انجام آزمایش های علمی تشکیل دهند.

730 فیلم به دبیرخانه رسیده است

وی با بیان اینکه تجربه سال جاری یک تجربه ای جدید اما پیروز بود اضافه کرد: در چهارمین دوره از مسابقه دانش آموزی نور 2 هزار و 500 دانش آموز در قالب یک هزار و 323 گروه دانش آموزی شرکت کردند که 730 فیلم به دبیرخانه ما ارسال شده است این فیلم ها از 6 کشور دنیا است.

ریوندی با عنوان اینکه به زودی منتخبان اختتامیه این دوره از مسابقات که 100 گروه منتخب هستند با اعطای لوح تقدیر و هدیه نقدی همچنین تندیس این دوره از مسابقه معرفی خواهند شد، در پاسخ به این سوال که چه اقدامی برای افزایش انگیزه دانش آموزان برای شرکت در این مسابقات دارید گفت: فعالیت های علمی دانش آموزان علاقه مند را برای مشارکت به این مسابقات دعوت می نماید دانش آموزان در کنار هم کار علمی انجام می دهند که این کار علمی برای آنان جذاب است.

معاون ترویج و ارتباطات بنیاد مصطفی (ص) در پاسخ به این سوال که این مسابقه چه نقشی در توسعه تربیت علمی دانش آموزان دارد گفت: ارتباط بین جامعه و علم باید تقویت گردد در حوزه دانش آموزان این موضوع خیلی خود را نشان می دهد. اگر ترویج علم بین دانش آموزان وجود داشته باشد یادگیری آن نیز جذاب خواهد بود، همراهی و حمایت دانش آموزان در حوزه علمی منجر به فرهنگ سازی علم و فناوری می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "رقابت 2 هزار و 500 دانش آموز در چهارمین دوره مسابقه دانش آموزی نور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت 2 هزار و 500 دانش آموز در چهارمین دوره مسابقه دانش آموزی نور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید