شجاع الساداتی به شجاعت حاج قاسم، مدیری از جنس جهاد و مدافع سلامت

به گزارش وبلاگ فروغ، مدیرعامل شرکت پخش البرز گفت: شهید شجاع الساداتی نماینده مظلومیت نیرو های حوزه توزیع کننده دارو است که تلاش هایشان به چشم رسانه ها نمی آید، در حالی که این کار بسیار پرخطر است.

شجاع الساداتی به شجاعت حاج قاسم، مدیری از جنس جهاد و مدافع سلامت

به گزارش گروه مالی وبلاگ فروغ به نقل از روابط عمومی پخش البرز؛ سنگر نبردی که روزی به وسعت خوزستان بود و جان برکفان انقلاب و مردم طی 8 سال دفاع مقدس به مصاف نه فقط صدام، بلکه تمامی استکباری رفتند که در خیال باطلِ نابودی یکپارچگی ایران عزیز بودند. سال ها بعد همان رزمندگان با نام مدافعان حرم، به دل ویروس جهش یافته آمریکایی داعش زدند و نابودش کردند، حالا امروز با نام مدافعان سلامت، در شرایط ظالمانه تحریم ناجوانمردانه غرب، با ویروس همه گیری مبارزه می کنند که نفس همان تحریم کنندگان را نیز بریده است، به طوری که در نخستین نشست ستاد مقابله با کرونا دولت جو بایدن، رییس جمهوری جدید آمریکا، پیش بینی شده است طی 4 هفته آینده حدود 90 هزار نفر دیگر در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کووید 19 جان خود را از دست خواهند داد!

برای عبور از کرونا در این شرایط تحریم سخت غرب، فقط یک روحیه جهادی می توانست کار ها را به بهترین شکل پیش ببرد. پزشکان، پرستاران و کادر درمانی که به جهاد، معنای دوباره بخشیدند و با حداقل امکانات در روز های ابتدایی به جنگ این ویروس منحوس رفتند، هرچند که عده ای در این راه شهید شدند، اما ملت ایران را در مقابل قدرت های دیگر سربلند کردند و روحیه خودباوری در صنعت و نظام پزشکی و بهداشتی را زنده ساختند.

علاوه بر پزشکان و پرستاران، بسکمک از کسانی که وظیفه تأمین و رساندن اقلام بهداشتی و دارویی را به مراکز درمانی برای مبارزه با کرونا داشتند نیز جان شان را کف دست خود گذاشتند که شاید کم تر رسانه ای به آن ها پرداخته باشد. فداکارانی که هر روز در این راه، شهدایی را تقدیم ملت می کنند. داروسازان، تأمینکنندگان و پخشکنندگانی که شبانه روز تلاش میکنند تا کادر درمان و مراکز بهداشتی درمانی، از نظر دارو و تجهیزات مبارزه با کرونا کم وکاستی نداشته باشند.

شرکت پخش البرز از آن دسته شرکت هایی است که با هدف خدمت رسانی به مردم با 25 مرکز در استان های مختلف، طی این مدت تمام تلاش خود را برای تأمین و توزیع به موقع و سریع انواع دارو، ماسک و مواد ضدعفونی کننده به سراسر کشور کرد و در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا قرار داشت و در این راه تعدادی از کارکنان آن به این بیماری مبتلا شدند و برخی نیز جان خود را در این راه از دست دادند.

یکی از این شهدای داروساز، دکتر سیدرضا شجاع الساداتی بود که در صنعت تولید و هم چنین پخش دارو، به ویژه در دوران شیوع کرونا بی وقفه برای کمک به حل این بحران، خدمت می کرد تا نیاز مردم به دارو ها و اقلام مورد نیاز درمان و پیشگیری کرونا برطرف شود.

شهید شجاع الساداتی مدیر مرکز پخش البرز در کرمان بود که به همراه گروهش با تلاش شبانه روزی، برای تسهیل امر درمان مبتلایان کرونا از هیچ تلاشی غافل نشد و در نهایت خودش نیز حین فعالیت جهادگونه، مبتلا به این ویروس شد و در نهایت در راه دفاع از سلامت مردم، جان خود را از دست داد.

در همین رابطه با عقیل آرین نژاد؛ مدیرعامل شرکت پخش البرز به عنوان یکی از سه شرکت مورد وثوق وزارت بهداشت در زمینه توزیع دارو، اقلام بهداشتی و تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با کرونا در کشور، گفتگو کردیم که در ادامه تقدیم می شود.

تلاش شبانه روزی در سایه کرونا

در ابتدا دکتر عقیل آرین نژاد به تبیین فعالیت های پخش البرز در دوران همه گیری کرونا پرداخت و گفت: ما از همان اسفند ماه 98 که وجود بیماری کرونا در کشور به طور قطعی شروع شد، تمام و کمال برای رساندن دارو و مواد ضدعفونی کننده به بیمارستان ها و مراکز درمانی پای کار آمدیم و شبانه روزی کار توزیع دارو را در اقصی نقاط کشور و حتی دورافتاده ترین مناطق، انجام دادیم. در آن ایام بیش تر بحث ماسک، مواد ضدعفونی کننده، الکل، دستکش و سایر تجهیزات بود و بعد از آن دارو های مرتبط با درمان کرونا را توزیع می کردیم.

وی ادامه داد: در ایام عید نوروز نیز شبانه روز فعالیت می کردیم و به هیچ عنوان تعطیلی در عید را هم نداشتیم. حتی در حوزه کالا های مصرفی، همگام با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در تأمین و توزیع مواد غذایی برای اقشار آسیب پذیر نیز نقش داشتیم و تلاش کردیم همه مراکزمان تا به امروز بی وقفه پای کار باشند، واقعاً امسال از لحاظ فشار کاری به عنوان یکی از سخت ترین سال ها برای شرکت های پخش به ویژه مجموعه ما بود که هم در زمینه پخش دارو و هم در پخش محصولات غذایی و بهداشتی فعالیت می کند.

مردی از دیار حاج قاسم!

مدیرعامل پخش البرز با ارائه توضیحاتی در مورد شهید شجاع الساداتی افزود: حدود 2 سال پیش بود که شهید شجاع الساداتی، به عنوان مدیر مرکز پخش البرز در کرمان انتخاب شد. ما نیز بسیار جست وجو کردیم تا یکی از افراد توانمند به مدیریت این مجموعه برسد و همه به ما ایشان را پیشنهاد دادند. دکتر شجاع الساداتی دکترای داروسازی داشتند و از سرشناسان حوزه داروسازی و حوزه پخش در استان کرمان بودند و بدون هیچ چشم داشتی این مسئولیت را قبول کردند چرا که از لحاظ مالی تأمین بودند و نیازی به درآمد مجموعه پخش نداشتند و از فعالان حوزه داروسازی کرمان بودند.

او اظهار کرد: در جلسه ای از این شهید بزرگوار خواهش کردیم تا در آن برهه حساس با مجموعه ما همکاری کنند، هرچند که او مایل به همکاری نبود، اما به نوعی توانستیم ایشان را راضی به همکاری کنیم تا همه تجربیات خود را به کار گیرد و احساس من این است که می خواست یک یادگاری خوب از خود به جا بگذارد، چرا که این شهید نیازی به این سمت و کار کردن نداشت، اما در زمان فعالیت خود تا لحظه شهادت، در مجموعه ما صادقانه به مردم خدمت کرد.

الگوی مدیران کشور، مدیری از جنس جهاد

آرین نژاد ادامه داد: شاخص ها نشان می دهد که مرکز پخش البرز در کرمان از زمان همه گیری کرونا بسیار خوب عمل کرده و این شهید ارتباطات بسیار خوبی با دانشگاه های علوم پزشکی سطح کرمان داشتند و باعث شده بود که در حوزه بیمارستانی، خوب عمل کنیم.

او افزود: شهید شجاع الساداتی بسیار باتجربه بود، اما شاخص تر از حوزه عملکردی باید به سجایای اخلاقی ایشان اشاره کنیم. در این دو سالی که با او همکاری داشتیم، آن چیزی که از اخلاق ایشان در ذهن ها مانده، مهربانی، صمیمیت و صفای باطن او بود و تا به امروز مدیری هم چون شهید شجاع الساداتی را که تمامی کارکنان شیفته مرام و اخلاقش شوند، ندیده ام. حتی بعد ها ما متوجه شدیم، هر پرسنلی که در مرکز کرمان درخواست وام می کرده و نوبتش نرسیده بود، این شهید از منابع شخصی خودش مبلغ مورد نیاز آن ها را پرداخت می کرد. او بسیار با ایمان بود و همیشه می خندید، حتی هر کسی که فقط یک برخورد با او داشت، جذب اخلاق و معرفت بالایش می شد.

این شهید بزرگوار در ماه های آخر زندگی خود به من گفت که 4 نفر از توزیع کنندگان دارویی و 2 نفر از توزیع کنندگان اقلام مصرفی و 5 نفر از کارکنان انبار در مرکز کرمان، درگیر کرونا شده بودند. در همان روز به من پیام داد که کرونا گرفته و ریه هایم درگیر شده است، ولی هم چنان کار مرکز را انجام می داد تا خللی در خمت رسانی به مردم پیش نیاد. در انتهای آن پیام نیز برایم نوشت، مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ. این آخرین پیامی بود که شهید بزرگوار برای من ارسال کرد و مرا به شدت تحت تاثیر قرار داد. در واقع شهید شجاع الساداتی کننده مظلومیت نیرو های توزیع کننده دارو است که تلاش هایشان به چشم رسانه ها نیامد، در حالی که این کار به دلیل مواجههی هر روزه با مراکز پرخطر از جمله بیمارستان ها و مراکز بهداشتی بسیار خطرناک است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شجاع الساداتی به شجاعت حاج قاسم، مدیری از جنس جهاد و مدافع سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شجاع الساداتی به شجاعت حاج قاسم، مدیری از جنس جهاد و مدافع سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید