شهروند سعودی بعد از بازپرسی درباره ارتباطات خارجی شان آزاد شدند

به گزارش وبلاگ فروغ، یک مقام سعودی بیان کرد، مقامات این کشور 11 شهروند را که به مدت چندین ماه جهت بازپرسی ازبابت ارتباطات مشکوک شان با گروه های خارجی بازداشت نموده بودند، آزاد کردند.

شهروند سعودی بعد از بازپرسی درباره ارتباطات خارجی شان آزاد شدند

این بازداشت های جدید همزمان با قرار دریافت عربستان در راس گروه 20 در میان نقدها مستمر غربی برای سابقه بد حقوق بشری این کشور از زمان قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستان به دست عوامل سعودی صورت گرفت.

این مسؤول سعودی به خبرگزاری رویترز بدون اشاره به جزئیات و ارائه دلیلی گفت: مقامات از بازداشت شدگان درباره شبهات دریافت مبالغی از کشورهای خارجی و هماهنگی با سازمان های متخاصم بازپرسی کردند.

به گفته این مسؤول که خواست نامش فاش نشود، هیچ بازداشتی تفهیم اتهام نشده اما پرونده همچنان باز است و ممکن است آنها تفهیم اتهام شوند.

هنوز دلیل بازداشت این گروه نامشخص است زیرا آنها جزو فعالان شناخته شده نیستند البته بعضی درباره انقلاب هاب بهار عربی که در سال 2011 رخ داد، مطالبی نوشته بودند.

در هفته اخیر منابع از جمله منابع سازمان حقوقی القسط که دفتر آن در لندن است، گفته بودند، افراد پلیس با لباس های مبدل حدود 10 تن را که اکثرشان فرهنگی و نویسنده بودند از منازلشان بازداشت نموده اند که تا روز یکشنبه آزادی هیچ یک از آنها تایید نشده بود.

فعالان می گویند، این بازداشت ها جدیدترین موج سرکوب مخالفان از سپتامبر 2017 است که طی آن بعضی شخصیت های دینی بازداشت شدند. آنها ممکن است با مجازات اعدام روبه رو شوند.

در کمپین مبارزه با فساد نیز افراد برجسته و تجار بازداشت شدند که بعضی از آن موقع آفتابی نشده اند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،کشته شدن 2 خلبان در سقوط هواپیمایی جاسوسی عربستان

منبع: ایران آنلاین

به "شهروند سعودی بعد از بازپرسی درباره ارتباطات خارجی شان آزاد شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروند سعودی بعد از بازپرسی درباره ارتباطات خارجی شان آزاد شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید