عربستان دست به دامن القاعده شد

به گزارش وبلاگ فروغ، خبرنگاران، گروه بین الملل - فاطمه صالحی: در حالی که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن هر روز بیشتر از روز گذشته در محورهای مختلف شهر مأرب، در حال پیشروی هستند، اقدامات کشورهای متجاوز با یاری حامیان غربی آنها برای توقف عملیات نظامی در جبهه مأرب رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد.

عربستان دست به دامن القاعده شد

منابع میدانی اعلام نموده اند که نیروهای مقاومت یمن از سمت محور غربی به دروازه های شهر مأرب نزدیک شده اند و کنترل کامل بخش صرواح که نزدیک ترین جبهه به مأرب به شمار می رود را در دست گرفته اند. این نیروها بعد از اجرای یک عملیات موفقیت آمیز، به سمت نخستین ایست بازرسی وابسته به عناصر مزدور دولت دست نشانده یمن در غرب شهر مأرب حرکت نموده اند و پیش از آن توانستند عناصر مزدور ائتلاف سعودی را در منطقه الطلعه الحمراء واقع در منطقه صرواح محاصره نمایند.

گزارش های رسیده حاکی از آن است که ائتلاف سعودی بعد از پر شدن ظرفیت بیمارستان های مأرب از اجساد عناصر این ائتلاف و مجروحان آنها، زخمی های جدید در جبهه صرواح را برای درمان به بیمارستان های استان شبوه منتقل می نماید. سعودی ها با دیدن این پیشروهای کوبنده و بی سابقه، با استفاده از جنگنده های خود، به شدت بخش غربی شهر مأرب را می کوبند تا شاید فرایند حرکت نیروهای مقاومت را به سمت این شهر کُند نمایند.

ائتلاف متجاوز تنها به پشتیبانی هوایی عناصر مزدور خود در نبرد مأرب اکتفا ننموده است به طوری که به نظر می رسد این ائتلاف، تعداد زیادی از عناصر تروریست تکفیری و سلفی را از استان های المهره، حضرموت، شبوه و ابین که محل استقرار عناصر القاعده است، جمع آوری نموده و به جبهه مأرب منتقل نموده است.

سعودی ها به عناصر وابسته به دولت دست نشانده یمن ابلاغ نموده اند که این نیروهای تروریست، از چند ماه قبل در یک پایگاه نظامی واقع در کشور اریتره تحت نظارت نیروهای اماراتی، آموزش دیده اند و بعد از آن، فوراً به جبهه های نبرد در غرب مأرب اعزام شده اند.

هم چنین خبر رسیده است که بعضی از این عناصر تروریست، پرچم های تشکیلات تروریستی القاعده را در جبهه های نبرد برافراشته نموده اند. این تحولات پس از گذشت آن صورت گرفت که خالد باطرفی سرنموده القاعده در یمن یک فایل ویدئویی جدید از خود منتشر کرد؛ این در حالی است که پیشتر سازمان ملل از بازداشت وی در استان المهره واقع در ساحل شرقی یمن خبر داده بود.

با شدت دریافت درگیری ها در جبهه مأرب، حامیان غربی ائتلاف متجاوز سعودی از جمله آمریکا، برای توقف این عملیات دست به کار شده اند. تیم لندر کینگ فرستاده جدید آمریکا به یمن، به تازگی در شروع سفرهای منطقه ای خود، به ریاض رفته است. به نظر می رسد که محور رایزنی های کینگ در ریاض، در مورد عملیات مأرب که آخرین پایگاه عربستان در شمال شرق یمن به شمار می رود و هم چنین متوقف کردن پیشروی نیروهای مقاومت به سمت این شهر بوده است چرا که قبل از این سفر، وزارت خارجه آمریکا خواستار توقف عملیات انصارالله در محور مذکور شده بود.

این در حالیست که مقامات انصارالله نه تنها مرعوب این اقدامات عربستان و آمریکا نشده اند بلکه طی روزهای گذشته، عملیات هجومی خود را علیه اهداف متخاصم شدت بخشیده اند؛ یمنی ها همزمان با افزایش حملات هوایی ائتلاف سعودی علیه استان های یمن به ویژه مأرب والجوف، فرودگاه أبها واقع در خاک عربستان را هدف حملات پهپادی خود قرار دادند.

یمنی ها قصد دارند این پیغام را مخابره نمایند که هر چقدر تقلای ائتلاف سعودی با یاری القاعده و غربی ها برای توقف پیشروی نیروهای مقاومت یمن به سمت شهر مأرب تشدید می گردد، عزم و اراده این نیروها برای در هم شکستن خطوط دفاعی دشمن از یک سو و هدف قرار دادن مواضع سعودی ها در خاک عربستان از سوی دیگر، بیشتر می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عربستان دست به دامن القاعده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان دست به دامن القاعده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید