قانون مبارزه با قاچاق چوب بازدارنده نیست

به گزارش وبلاگ فروغ، معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها و مراتع کشور گفت: قانون مبارزه با قاچاق چوب در سال 1346 تدوین و اجرایی شده است و باید بازنگری گردد.

قانون مبارزه با قاچاق چوب بازدارنده نیست

به گزارش گروه مالی وبلاگ فروغ، رضا افلاطونی با تاکید بر لزوم بازنگری در قانون مبارزه با قاچاق چوب گفت: قانون مبارزه با قاچاق چوب، از بازدارندگی لازم برخوردار نیست.

وی با بیان اینکه در ماده چهل و هشت، فقط حمل چوب به عنوان قاچاق چوب تلقی شده است، گفت:، چون کلمه نگهداری در متن قانون قید نشده است وقتی محموله قاچاقی در مکانی کشف می گردد، محاکم قضائی به استناد اینکه محموله قاچاق در زمان حمل توقیف نشده است، متهمان را تبرئه می نمایند.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها و مراتع کشور همچنین با تاکید بر اینکه بر اساس قانون فعلی، حمل چوب قاچاق در داخل شهر هم قاچاق محسوب نمی گردد، گفت: قاچاقچیان چوب در محاکم قضائی از این خلع های قانونی استفاده و تبرئه می شوند.

افلاطونی همچنین سو استفاده قاچاقچیان از قانون کاهش حبس تعزیری را از دیگر مسائل مقابله با قاچاقچیان چوب خواند و اضافه کرد: این قانون با نگاه رفعت اسلامی و کاهش جرم انگاری تصویب شد، اما در عمل باعث عدم ترس بعضی از قاچاقچیان چوب شده و احتیاج است قضات محترم برای کاهش حبس این قاچاقچیان حساسیت و سخت گیری بیشتری داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قانون مبارزه با قاچاق چوب بازدارنده نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون مبارزه با قاچاق چوب بازدارنده نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید