قیمت اجاره بها در تهران، متری 43.5 هزار تومان ، افزایش 26 درصدی اجاره

به گزارش وبلاگ فروغ، نرخ اجاره بهای تهران در تابستان امسال 43 هزار و 500 تومان در هر متر مربع به علاوه 3 درصد ودیعه مسکن محاسبه شد.

قیمت اجاره بها در تهران، متری 43.5 هزار تومان ، افزایش 26 درصدی اجاره

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ فروغ، معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در پژوهشی در خصوص شرایط بازار مسکن و اجاره بها در تابستان امسال اعلام کرد: متوسط اجاره بها در شهر تهران در تابستان 1398 حدودا 43 هزار و 500 تومان به علاوه 3 درصد ودیعه اجاره مسکن به ازای هر متر مربع واحد مسکونی بوده است که طی سه فصل اخیر با رشد همراه بوده است.

بر اساس آنچه در این پژوهش آمده، در بهار امسال نیز متوسط اجاره مسکن به ازای هر متر واحد مسکونی، 39 هزار تومان و در زمستان سال گذشته (4 ماهه سوم 1397) 31 هزار تومان بوده است.

این در حالی است که در پاییز سال گذشته (3 ماهه سوم 1397) متوسط اجاره بها در هر متر مربع، 9 هزار و 400 تومان بوده؛ اما در تابستان سال گذشته (سه ماهه دوم 97) متوسط اجاره بها 32 هزار تومان در هر متر مربع برآورد شده است که نشان دهنده رشد 26.4 درصدی اجاره بها در تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

همچنین در این پژوهش اعلام شده که طی 6 ماهه دوم سال 1397 و نیمه نخست امسال نرخ افزایش قیمت مسکن با فاصله بسیار زیادی، بالاتر از نرخ رشد اجاره بها قرار داشته است که در اردیبهشت امسال این فاصله به بیشترین حد خود رسیده است.

از سوی دیگر علی رغم کاسته شدن از سرعت رشد قیمت مسکن در 6 ماه گذشته، اما نرخ رشد اجاره بها تا مهر ماه امسال همچنان صعودی بود؛ با این حال در آبان ماه امسال به علت آعاز فصل سرما، سرعت رشد اجاره بها، 3.4 درصد نسبت به ماه قبل از آن (مهر 98) کاسته شده؛ اما نسبت به ماه مشابه آن در سال قبل (آبان 97) 1.8 درصد بیشتر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قیمت اجاره بها در تهران، متری 43.5 هزار تومان ، افزایش 26 درصدی اجاره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت اجاره بها در تهران، متری 43.5 هزار تومان ، افزایش 26 درصدی اجاره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید