قیمت گذاری کالای یارانه ای اجباری است

به گزارش وبلاگ فروغ، علیرضا رزم حسینی در برنامه خبری شبکه یک سیما گفت: برای رساندن کالا با قیمت مناسب به دست مردم باید افزایش فراوری دهیم که بر اساس آمارها در 19 قلم کالا در امسال افزایش خوبی داشتیم و واحدهای فراوریی در حوزه لوازم خانگی و اقلام دیگر سه شیفته فعالیت می نمایند. با تداوم همین فرایند، رانت خواری و دلالی حذف خواهد شد و کالا به قیمت واقعی به دست مصرف نماینده خواهد رسید.

قیمت گذاری کالای یارانه ای اجباری است

وی همچنین با بیان اینکه عموم تولیدنمایندگان بر اساس هزینه تمام شده، قیمت محصولات تولیدی خود را مشخص می نمایند، گفت: تولیدنمایندگان موظف هستند با مشخص شبکه توزیع، محصول تولیدی را با کمترین واسطه و قیمت به دست مصرف نمایندگان برسانند.

لازم به ذکر است که آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد که در مهر ماه سال جاری در بین 89 قلم کالای اساسی، قیمت 84 کالا بین 0.4 تا حدود 314.6 درصد نسبت به خرداد سال گذشته افزایش داشته، بیشترین افزایش قیمت هم مربوط به گروه آهن آلات، کنجاله سویا و حبوبات بوده و بیشتر اقلام مصرفی روزمره مثل برنج، مرغ، تخم مرغ، حبوبات، قند، شکر و غیره بیش از 50 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیغام

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "قیمت گذاری کالای یارانه ای اجباری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت گذاری کالای یارانه ای اجباری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید