مارگارت آتوود و جان گریشام در میان نویسندگان رمانی درباره کووید-19

به گزارش وبلاگ فروغ به نقل از ایندین اکسپرس - یکی از اولین رمان های مربوط به همه گیری ویروس کووید-19 همکاری مشترکی میان مارگارت آتوود، جان گریشام، سلست اِنگ و نویسندگان دیگر است.

مارگارت آتوود و جان گریشام در میان نویسندگان رمانی درباره کووید-19

انجمن صنفی نویسندگان روز پنج شنبه خاطرنشان کرد برای انتشار چهارده روز: تجمع غیرقانونی با انتشارات هاوتن مفلین هارکورت به توافق رسیده است. داستان این رمان بر پشت بامی در منهتن، در سال 2020 اتفاق می افتد؛ زمانی که ویروس در سرتاسر دنیا منتشر شده و ثروتمندان در حال فرار از شهر هستند. داگلاس پرستون، نویسنده و رئیس انجمن صنفی نویسندگان از این ایده به عنوان راهی برای جمع آوری پول برای این بنیاد استفاده نموده که گفته می گردد به طور متوسط 49٪ درآمد خود را به خاطر شرایط همه گیری از دست داده است.

پرستون گفت: در انجمن صنفی متوجه شدیم که در این زمانه تاریک فرصت داریم با خلق این اثر ادبی غیرمعمول کاری مثبت و حتا تحول آفرین انجام دهیم. بشر همیشه با روایت داستان ها سعی در مواجهه با فجایع داشته است و این کتاب می تواند پاسخ ما به کووید-19 باشد.

سوزان کالینز، نویسنده بازی های گرسنگی برای حمایت از این پروژه یاری بزرگی به انجمن صنفی کرد. مارگارت آتوود در حال ویرایش چهارده روز است و به جذب طیف وسیعی از نویسندگان این پروژه ازجمله دِیو ایگرز، اشمایل رید، مونیک تروونگ، همپتون سایدز، مری پاپ آزبورن و اما دوناگو یاری کرد.

پرستون گفت: از اینکه دیدم این همه نویسنده از این ایده خوششان آمده و می خواهند در آن شرکت نمایند متعجب شدم. آنها تنها داستان نمی نوشتند، بلکه شخصیت هایی را بر پشت بام خلق می کردند تا داستان شان را تعریف نمایند. به این ترتیب چهارده روز به نوعی اعتراض در برابر تجزیه شدن فرهنگ ادبی معاصر تبدیل شد. نتیجه داستانی سرگرم نماینده و پرشور خواهد بود. فکر نمی کنم پیش از این هرگز چنین جمعی از نویسندگان برای نوشتن یک اثر گرد هم آمده باشند.

آتوود در بیانیه ای گفت: شخصیت های داستانی خلق شده توسط نویسندگان بر پشت بامی در منهتن در چهارده روز حرف های زیادی برای گفتن به یکدیگر دارند، درباره زندگی در طول همه گیری و حتا به طور کل زندگی، گاهی وارد بحث، بگومگو یا مشاجرات آشکار می شوند و گاهی در لحظات غیرمنتظره همدلی و ارتباط راه چاره هایی می یابند.

داستان نویسان معمولا برای جذب وقایع تاریخی بیش از شاعران و نویسندگان آثار غیرداستانی به زمان احتیاج دارند و در این یک سال رمان ها و داستان های کوتاه کمی درباره ویروس کرونا نوشته شده است. تنها چند کتاب مصور منتشر شده اند، ازجمله قهرمان ها ماسک می زنند و زمانی که نمی توانم همدیگر را در آغوش بگیریم و اثر غیرداستانی مایکل لوئیس، پیش آگاهی: داستان یک همه گیری که قرار است ماه می منتشر گردد.

اما داستان نویسان تا به امروز تمایل داشته اند از این موضوع به عنوان یک داستان فرعی استفاده نمایند، مثل مایکل کانلی در اثر پلیسی اش قانون بی گناهی و یا به کل از آن دوری نمایند مثل استفن کینگ که تاریخ داستان رمان بعدی اش بیلی سامرز را از 2020 به 2019 تغییر داد. پرستون روز پنج شنبه به اسوشیتدپرس گفت آمادگی نوشتن یک اثر کامل درباره همه گیری را ندارد. او گفت: این خیلی خام و تازه است و به عنوان یک داستان نویس باید آن را تجربه کنی. من در آن هفته 9 مارس در نیویورک بودم وقتی که شهر تعطیل و شرایط اضطراری ملی اعلام شد. این یکی از هفته های باورنکردنی زندگی ام بود.

انتشار چهارده روز موقتا برای بهار 2022 برنامه ریزی شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "مارگارت آتوود و جان گریشام در میان نویسندگان رمانی درباره کووید-19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارگارت آتوود و جان گریشام در میان نویسندگان رمانی درباره کووید-19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید