مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز به مراجع قضایی معرفی می شوند

به گزارش وبلاگ فروغ، سخنگوی صنعت برق با هشدار به مراکز استخراج رمزارز که از برق غیرقانونی برای این کار استفاده می نمایند، گفت: این گونه مراکز غیرمجاز در صورت شناسایی، به مراجع قضایی معرفی و به پرداخت جریمه محکوم خواهند شد.

مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز به مراجع قضایی معرفی می شوند

به گزارش خبرگزاری وبلاگ فروغ ، مصطفی رجبی مشهدی درباره راهکارهای تاثیرگذار در کاهش مصرف سوخت نیروگاه ها، اضافه نمود: جمع آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز، از مهمترین محورهای معین شده برای کاهش مصرف برق و یاری به کاهش مصرف سوخت نیروگاه هاست.

وی ادامه داد: مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز در صورت کشف، ضمن الزام به پرداخت هزینه برق مصرفی، به مراجع قضایی معرفی می شوند.

سخنگوی صنعت برق گفت: سیاست وزارت نیرو، حمایت از تشکیل مزارع استخراج رمزارزها در کشور و سایر مراکز استخراجی است که به صورت قانونی فعالیت می نمایند.

وی اضافه نمود: با این حال، با آن دسته از مراکز استخراج که به صورت غیرمجاز از برق با تعرفه ای به غیر از تعرفه مربوطه استفاده می نمایند، به شدت برخورد خواهد شد.

رجبی مشهدی ادامه داد: در همین زمینه در صورت شناسایی مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارزها، جریان برق آنها قطع و علاوه بر معرفی افراد خاطی به مراجع قضایی، هزینه برق مصرفی و خسارت های وارده به شبکه برق نیز از متخلفان دریافت می گردد.

سخنگوی صنعت برق گفت: تا به امروز 24 مرکز استخراج رمز ارز با ظرفیت بیش از 310 مگاوات مجوز فعالیت گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه عده ای به صورت غیرقانونی فعالیت می نمایند، اضافه نمود: تا به امروز یک هزار و 620 مرکز غیرمجاز با ظرفیت نزدیک به 250 مگاوات شناسایی شده اند که از این میان بیش از 500 مرکز (30 درصد) به یاری گزارش عاملان شناسایی کشف شده است.

رجبی مشهدی گفت: عاملان شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمزارزها، تا سقف 10 میلیون تومان مشمول دریافت پاداش خواهند بود.

وی گفت: اطلاعات عاملان شناسایی، محرمانه تلقی شده و شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق اقدامات لازم برای صیانت و جلوگیری از افشای آن را انجام می دهند.

به گزارش ایرنا، پیشتر سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: فرصت یک ماهه برای خوداظهاری دستگاه های استخراج رمزارز که از پنجم دی ماه داده شده قابل تمدید نیست.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز به مراجع قضایی معرفی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز به مراجع قضایی معرفی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید