مردم باز هم در سفر به شمال حماسه آفریدند!

به گزارش وبلاگ فروغ، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به فیلم های منتشر شده در فضای مجازی که بیانگر حجم عظیمی از مسافران در جاده های منتهی به شمال کشور بود، گفت: دیشب مردم در سفر به شمال حماسه آفریدند، تصور نمی کردیم تا این اندازه برای رفتن به سفر قبل از شروع محدودیت ها برنامه ریزی داشته باشند.

مردم باز هم در سفر به شمال حماسه آفریدند!

به گزارش وبلاگ فروغ به نقل از ایسنا، دکتر مسعود مردانی - متخصص عفونی درخصوص تاثیر تعطیلی مشاغل از ساعت 18 به بعد در کاهش زنجیره انتقال بیماری، اظهار کرد: نتایج اعمال هر محدودیت معمولا دو هفته بعد در مراجعان سرپایی، چهار هفته بعد در بیماران بستری و ماه بعد در موارد مرگ و میر تعیین می گردد؛ مطمئنا در حال حاضر و به سرعت اتفاق خاصی با اعمال این محدودیت نمی افتد. البته با ترددهایی که بنده در سطح شهر داشتم در مشاهداتم تعداد اندکی مغازه و کسب و کار دیدم که پس از این ساعت اعلام شده تعطیل بودند، ولی امیدوارم این محدودیت های جدید که از شنبه شروع می گردد با جدیت بیشتری اجرا گردد.

وی با اشاره به فیلم های منتشر شده در فضای مجازی که نشانگر موج سفرها به سمت شمال کشور بود، توضیح داد: دیشب در جاده های منتهی به شمال به شکل معجزه آسا انسان می دیدیم، تصور نمی کردیم مردم تا این اندازه برای تنظیم مسافرت هایشان پیش از اعمال محدودیت ها برنامه ریزی داشته باشند.

این متخصص عفونی اضافه کرد: ما بسیار کوچک تر از آن هستیم که بخواهیم به مردم توصیه کنیم اما کسانی که به هیچ عنوان سفرهای شمال را ترک نمی نمایند، دیشب مجددا حماسه آفریدند. حالا که بعضی به سفر رفته اند از آنها می خواهیم تا حد امکان برای فعالیت غیرضروری از خانه خارج نشوند، به گردش نروند، شست و شوی مکرر دست را فراموش ننمایند، از صرف غذا در رستوران خودداری نمایند، از رفتن به خرید و فروشگاه ها پرهیز نمایند و... اگر با کسی تماس داشتند که شک دارند فرد بیمار است یا خیر تا دو هفته خود را قرنطینه نمایند و بویژه از تماس با افراد مسن خانواده خودداری نمایند.

مردانی تاکید نمود: آن دسته از افرادی هم که در شهرهای خود ماندند و سفر نرفتند نیز از این فرصت برای پاساژگردی، دید و بازدید، دورهمی و... استفاده ننمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "مردم باز هم در سفر به شمال حماسه آفریدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم باز هم در سفر به شمال حماسه آفریدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید