نفس صبحگاهی کرمانشاه باز شد

به گزارش وبلاگ فروغ، طی روزهای اخیر که اکثر کلانشهرهای کشور با آلودگی شدید هوا دست و پنجه نرم می کردند، کرمانشاههم با غبار صبحگاهی ناشی از ماندگاری آلاینده ها در جو در تمام سطح شهر دست و پنجه نرم می کرد که با بارندگی صبح دوشنبه 11 آذر این غبار بعد از چند روز پراکنده شد.

نفس صبحگاهی کرمانشاه باز شد

به گزارش وبلاگ فروغ به نقل از ایسنا، غباری به رنگ خاکستری که به دلیل سرمای هوا در شب و پدیده وارونگی در جو مانده بود و با طلوع خورشید و گرم شدن هوا تا حدودی پراکنده می شد.

اگرچه بر اساس شاخص های آلودگی هوا، کرمانشاه طی روزهای اخیر حتی شرایط هشدار را هم تجربه نکرد، اما هوای چندان پاکیزه ای هم نداشت که از اوایل وقت امروز با آغاز بارندگی و وزش باد، بعد از چند روز یک هوای کاملا سالم، پاک و بدون غبار را در سطح شهر شاهد بودیم.

آذر ولی زاده معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه آنچه که اوایل روز بر سطح شهر دیده می شد غبار صبحگاهی بود که در بسیاری از روزهای سرد سال قابل مشاهده است، اضافه کرد: این غبار به دلیل سرمای هوا در شب تشکیل می گردد، زیرا لایه سرد هوا مانع از پراکنده شدن آلاینده ها در جو می گردد.

وی یادآوری کرد: این آلاینده ها که خود را به صورت غبار صبگاهی نشان می دهد متشکل از انواع ذرات متخلف از یک آتش سوزی کوچک تا آلودگی هوای ناشی از دود خودروها است که در جو ماندگار می گردد.

به گفته معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه، معمولا با طلوع آفتاب و گرم شدن هوا از غلظت این آلاینده ها در جو شهر کم می گردد.

ولی زاده با اشاره به اینکه بارندگی اوایل امروز همین غبار صبحگاهی را نیز از سطح شهر پراکنده نموده، تاکید نمود: البته طی روزهای اخیر نیز ایستگاه های سنجش آلودگی هوای کرمانشاه شرایط ناسالم را نشان نمی داد و در شرایط استاندارد قرار داشتیم.

وی با بیان اینکه در شرایط عادی عامل اصلی آلودگی هوای شهر کرمانشاه ناشی از تردد خودروهای فرسوده است، تاکید نمود: ایستگاه های سنجش آلودگی هوا به صورت آنلاین شرایط ذرات معلق هوا را اندازه می گیرند و در صورت غیراستاندارد بودن هوا اطلاع رسانی های لازم انجام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "نفس صبحگاهی کرمانشاه باز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفس صبحگاهی کرمانشاه باز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید