واکنش وزارت بهداشت به واکسن روسی کرونا در ناصرخسرو

به گزارش وبلاگ فروغ، پس از انتشار گزارش هایی درباره فروش واکسن روسی کرونا در ناصر خسرو تهران رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه واکسن کرونا در ناصرخسرو وجود خارجی ندارد، گفت: مردم فریب افراد سودجو را نخورند.

واکنش وزارت بهداشت به واکسن روسی کرونا در ناصرخسرو

به گزارش وبدا، کیانوش جهانپور درمورد اخبار منتشره درباره فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو با بیان اینکه افراد سودجو و فرصت طلب با سوءاستفاده از نگرانی و احتیاج مردم درخصوص واکسن کرونا در بسیاری از کشورها در فضای مجازی و یا حتی بازار سیاه مبادرت به کلاهبرداری می نمایند، اظهار کرد: متاسفانه در کشور ما هم در فضای مجازی و بازار سیاه (ناصرخسرو) به چنین شایعاتی دامن زده شد، اما اطلاعات میدانی حاکی از آن است که به هیچ وجه چنین موضوعی صحت ندارد.

جهانپور ضمن هشدار به مردم با تاکید بر اینکه شهروندان به هیچ وجه تحت تاثیر شایعات فروش واکسن کرونا در بازار سیاه قرار نگیرند، اعلام کرد: اگر کالایی با برچسب واکسن کرونا و آنفلوآنزا در بازار سیاه یا فضای مجازی به فروش رسید، تقلبی است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه واکسن کرونا در ناصرخسرو وجود خارجی ندارد، بیان نمود: با توجه به زنجیره سرد، نحوه حمل، نگهداری و انتقال واکسن های کووید 19 بسیار بعید است، حتی اگر واردات انجام گردد آنچه که در بازار سیاه عرضه می گردد، سالم و قابل مصرف نخواهد بود.

جهانپور تاکید نمود: بطور قطع واکسن از مبادی رسمی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و در این خصوص اطلاع رسانی می گردد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان نکته که واکسن کرونا یک فرآورده بیولوژیک است و شرایط خاصی برای نگهداری آن باید لحاظ گردد، به چگونگی پیگیری تخلفات اجرا شده در این حوزه اشاره و گفت:وزارت بهداشت و نیروهای انتظامی، نظامی و دستگاه قضا به تخلفات رسیدگی خواهند کرد.

جهانپور با اشاره به آمادگی سامانه تلفنی 190 وزارت بهداشت برای پیگیری تخلفات اینچنینی یادآور شد: هموطنان می توانند تخلفات را با سامانه های تلفنی مربوطه به اطلاع نیروی انتظامی و پلیس سایبری کشور برسانند و در نهایت دستگاه قضا با متخلفان برخورد خواهد نمود.

منبع: فرارو

به "واکنش وزارت بهداشت به واکسن روسی کرونا در ناصرخسرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت بهداشت به واکسن روسی کرونا در ناصرخسرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید