پژمان بازغی: صددرصد موافق پرداخت مالیات هستم

به گزارش وبلاگ فروغ، پژمان بازغی گفت: من موافقم که همه ازجمله هنرمندان، مالیات بدهند اما این موافقت مشروط به این است که اگر من هنرمند یا بازیگر، مالیات می دهم لااقل در قبالش خدماتی هم دریافت کنم.

پژمان بازغی: صددرصد موافق پرداخت مالیات هستم

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ فروغ، پژمان بازغی، بازیگر شناخته شده کشورمان در مصاحبه با آنا در واکنش به طرح معافیت اقتصادیاتی هنرمندان و همچنین ساز و کار اجرایی آن گفت: اولاً بگویم من موافقم که همه ازجمله هنرمندان، اقتصادیات بدهند اما این موافقت مشروط به این است که اگر من هنرمند یا بازیگر، اقتصادیاتی هم می دهم لااقل در قبالش خدماتی هم به من بدهند .

اقتصادیات می دهم اما توقع دارم به من خدمات هم بدهید

وی اضافه کرد: مشکل من این است که درحال حاضر اقتصادیات پرداخت می کنم اما واقعاً هیچ خدماتی در قبالش نمی گیرم؛ شما بروید و شرایط من بازیگر را ببینید چنان که نه بیمه ای دارم و نه مشمول بازنشستگی می شوم و نه سندیکا و صنف حمایتی و غیره ای هست که مرا تحت پوشش قرار دهد .

با این مسئله که می خواهند کمبود خزانه دولت را از بنزین و اقتصادیات و این ها پر نمایند، هیچ مسئله ای ندارم و در همه دولت های متمدن نیز این کار را می نمایند؛ مشکل عدم ارائه خدمات مناسب در قبال پرداخت اقتصادیات است .

این بازیگر تأکید کرد: باید فعلاً مشخص گردد که آیا شغل هنرمندان و بازیگران را به رسمیت می شناسند؟ چون واقعاً بازیگری فعلاً برای ما یک شغل محسوب و به رسمیت شناخته نمی گردد و حمایتی به خودمان نمی بینیم .

الکی در ذهن مردم شبهه ایجاد نکنیم

این بازیگر سینما بیان نمود: با طرح این بحث که هنرمندان از پرداخت اقتصادیات معاف می شوند بدون اینکه بگویند چرا و به چه دلیل؛ در ذهن مردم شبهه ایجاد نکنیم و ما را مقابل مردم قرار ندهند. درحال حاضر 30 درصد اقتصادیات می دهم اما ما را با این بحث ها در مقابل مردم قرار می دهند، درحالی که این حواشی درست نیست .

بازغی با اعتقاد بر اینکه این گونه اقتصادیات دادن بدون ارائه خدمات دولتی، موضوع را غیرواقعی می نماید، گفت: من دو روز اداره اقتصادیات بودم و رسماً 20 میلیون تومان گرفتند؛ بدون اینکه بپرسد میزان درآمد من چقدر است! وقتی هم سؤال می کنم چرا این رقم؟ می گو یند حدس ما این است که درآمدتان بالاست .

وی ضمن تأکید بر اینکه مخالفتی با پرداخت اقتصادیات ندارد به شرط ارائه خدمات در ساز و کاری شفاف، گفت: واقعاً طلافروش هم این مقدار اقتصادیات می دهد؟ باید بدانند که هنرمند شغل خدماتی دارد و نه بازاری با توجه به اینکه جای ما کاملاً مشخص است یعنی یا در تلویزیون و یا ارشاد مشغولیم .

مشکل عدم ارائه خدمات مناسب در قبال پرداخت اقتصادیات است

این بازیگر ضمن انتقاد بر نبود طرحی مشخص بر دریافت اقتصادیات گفت: تلویزیون 17 درصد اقتصادیات را از تهیه نماینده کسر می نماید و دوباره اداره اقتصادیات 30 درصد دیگر می گیرد؛ بنابراین حداقل ساز و کار فعلی اخذ اقتصادیات از ما درست نیست .

دولت الکی در ذهن مردم شبهه ایجاد نکند و ما را مقابل مردم قرار ندهد. من درحال حاضر 30 درصد اقتصادیات می دهم اما ما را با این بحث ها در مقابل مردم قرار می دهند، درحالیکه این حواشی درست نیست

بازغی گفت: من موافق دریافت اقتصادیات از هنرمندان هستم ولی در مقابل باید درباره مصارف و جزئیات اقتصادی منابع اقتصادیاتی شرح داده گردد و موضوع شفاف باشد، اینکه اقتصادیات یکی از منابع درآمد بودجه ای دولت باشد هیچ مسئله ای ندارم که البته در همه جهان نیز این موضوع رایج است .

،

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پژمان بازغی: صددرصد موافق پرداخت مالیات هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژمان بازغی: صددرصد موافق پرداخت مالیات هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید