چاه شماره 71 خانگیران تولیدی شد

به گزارش وبلاگ فروغ، چاه شماره -71 منطقه عملیاتی خانگیران با فراوری روزانه 1.3 میلیون مترمکعب گاز در گستره عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق فراوریی شد.

چاه شماره 71 خانگیران تولیدی شد

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، فرشید خیبری، مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق گفت: تعمیر چاه شماره -71 خانگیران با موافقت و هماهنگی های لازم با ستاد شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به منظور ایمن سازی شرایط فراوری و پس از معین شدن کارآیی نداشتن آکندهای آویزه لوله مغزی، با یاری دکل حفاری در کمتر از دو ماه انجام شد و چاه در چرخه فراوری نهاده شد.

وی هدف از تعمیر این چاه را قرارگیری دوباره آن در مدار فراوری در فصول سرد سال بیان کرد و اضافه نمود: برای تحقق فراوری حداکثری و تأمین گاز مورد احتیاج مناطق سردسیر شمال کشور در فصل زمستان با برگزاری نشست های متعدد، پایش و آنالیز میزان پیشرفت کار باوجود هم زمان شدن با دیگر پروژه ها و فعالیت های تعمیراتی این چاه در کمترین زمان نسبت به پیش بینی صورت گرفته و بدون هیچ حادثه ای با پیروزیت در مدار فراوری نهاده شد.

مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق اظهار کرد: در تعمیر و راه اندازی این چاه، نصب تسهیلات سرچاهی و محوطه سازی که با کوشش و همت جهادی متخصصان و کارکنان شرکت نفت و گاز شرق در واحدهای عملیات، تعمیرات، مهندسی ساختمان، ترابری، اچ اس یی با دیگر بخش ها تحت نظارت واحد بازرسی فنی انجام شد، گروه های عملیاتی و پشتیبانی پیروز شدند با استفاده از ظرفیت و توان تخصصی داخل شرکت و صرفه جویی در هزینه های عملیاتی، پیروز به بازفراوری دوباره چاه -71 خانگیران شدند.

خیبری با این شرح که پیش بینی می گردد در بهره برداری دوباره از این چاه، حدود 1.3 میلیون مترمکعب گاز در روز به فراوری شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق اضافه نموده گردد، از مساعی مجموعه کارکنان که در شرایط خاص اقلیمی و جغرافیایی و سخت گذر بودن منطقه، پیروز به تحقق این مهم در شرایط ایمن و بدون حادثه با رعایت پروتکل های بهداشتی شدند، قدردانی به عمل آورد.

شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق از شرکت های تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و تنها فراوریکننده گاز در شمال شرق کشور و تأمین کننده گاز مصرفی 6 استان شمال و شمال شرق کشور است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "چاه شماره 71 خانگیران تولیدی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاه شماره 71 خانگیران تولیدی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید