چه چیزی سیل های معمولی را به یک فاجعه تبدیل کرد؟

به گزارش وبلاگ فروغ، اقتصادنیو ز: استاد تمام دانشگاه کالیفرنیا در ارواین معتقد است اشتباهات مدیریتی در سیل های اخیر ایران نقش مهمی داشتند.

چه چیزی سیل های معمولی را به یک فاجعه تبدیل کرد؟

به گزارش وبلاگ فروغ به نقل از خبرآنلاین، امیر آقاکوچک، استاد تمام دانشگاه کالیفرنیا در ارواین گفت: متاسفانه بعضی از سیل های اخیر را می توان در گروه سیل های انسان ساخت قرار داد، این ها سیل هایی هستند که عامل انسانی در ایجاد آن نقش بسیار قابل توجهی دارد.

او اضافه نمود: عوامل انسانی به موارد زیادی تقسیم می گردد؛ مثلا توسعه نامتوازن شهری بدون زیرساخت های مناسب، برای مثال در اطراف بعضی شهرها شهرک صنعتی ساخته شده است، بدون این که سیستم جمع آوری آب شهری ایجاد گردد.

این استاد دانشگاه شرح داد: به نظر من هیچ سیلی،هیچ طوفانی و هیچ خشکسالی نمی تواند به اندازه مدیریت ناکارآمد آسیب وارد کند.هیچ عاملی به اندازه مدیران نالایق نمی تواندیک سیل معمولی را به یک فاجعه انسانی تبدیل کند. وقتی قانون عدم تعرض به حریم رودخانه داریم اما اجرا نمی گردد، یک ایراد مدیریتی و اجرایی وجود دارد. این که تقریبا عرض همه رودخانه ها در مناطق شهری ما کم شده است و خیلی از ساخت وسازها در حریم رودخانه ها با مجوز اتفاق افتاده هم یک مشکل مدیریتی و اجرایی است. وقتی نمی توانیم یا به دلیل منافع اقتصادی نمی خواهیم از جنگل هایمان حفاظت کنیم، یعنی اشکال مدیریتی وجود دارد، چراکه اگر جنگلی از دست برود احیای آن دهه ها طول می کشد.

منبع: اقتصادنیوز

به "چه چیزی سیل های معمولی را به یک فاجعه تبدیل کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه چیزی سیل های معمولی را به یک فاجعه تبدیل کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید